Klimatyzacja w Twoim domu

W Polsce osoby prywatne coraz chętniej korzystają z udogodnień, na które jeszcze do niedawna mogli sobie pozwolić wyłącznie bogaci mieszkańcy naszego kraju.

Jednym z takich „luksusów” jest klimatyzacja, do niedawna powszechna tylko w biurowcach i centrach handlowych, obecnie coraz częściej spotykana w mieszkaniach prywatnych. Czy jednak warto inwestować w takie udogodnienie w swoim domu?

Nie tylko w nowym budownictwie

Wielu deweloperów oferuje mieszkania z zainstalowanym systemem klimatyzacyjnym, jednak nie tylko w nowoczesnym wnętrzu może być on zainstalowany. Również osoby mieszkające w starych kamienicach mogą posiadać takie udogodnienie, które dodatkowo podniesie atrakcyjność wnętrza! Tego typu mieszkania przeważnie są bardzo wysokie, dlatego można w nich przeciągnąć długi szyb wentylacyjny, np. w postaci metalowej rury, nadającej wnętrzu nieco industrialnego charakteru. Rura ta zaopatrzona jest w liczne kratki wentylacyjne, przez które przedostaje się do wnętrza powietrze. Klimatyzacja domowa wymaga zainstalowania dodatkowego urządzenia napędzającego wir powietrza, na szczęście nie zajmuje ono zbyt dużo miejsca.

Zalety klimatyzacji

Instalacja systemu wentylacyjnego w swoim domu to bardzo dobre rozwiązanie, które może stanowić doskonałą alternatywę dla centralnego ogrzewania! W dzisiejszych czasach, kiedy opłaty za gaz są bardzo drogie, osoby które do tej pory ogrzewały swoje mieszkanie piecami, chętnie zamiast standardowego systemu grzewczego wybierają klimatyzację. Nic w tym dziwnego, system ten jest niezwykle łatwy w obsłudze i efektywny, wystarczy kilka minut aby zmienić temperaturę we wnętrzu. Działanie systemu jest bowiem bardzo proste: za pomocą specjalnego panelu kontrolnego ustawiamy pożądaną temperaturę, informacja trafia do urządzenia napędzającego wentylację i aktywuje wydalenie powietrza w odpowiedniej temperaturze – za pośrednictwem szybów wentylacyjnych. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko na zimę, ale też na upalne lato – w krótkim czasie można schłodzić mieszkanie nie otwierając okien!

Należy tylko pamiętać, aby regularnie przeprowadzać serwis klimatyzacji. Specjalna ekipa skontroluje wszystkie szyby wentylacyjne, przeczyści je, dzięki czemu do naszego mieszkania będzie trafiać tylko czyste powietrze.

Kategorie
Dom i Mieszkanie