Malowanie dachów – co warto o nim wiedzieć?

Dach to niezwykle ważny element każdego domu, który nie tylko zapewnia izolację cieplną budynku, ale również wpływa na jego estetykę.

Nic więc dziwnego, że większości z nas zależy na tym, by prezentował się doskonale.
Niestety, z upływem lat powierzchnia dachu, niezależnie od tego z jakiego materiału został wykonany – przestaje wyglądać idealnie. Mech, rdza, porosty – wszystko to sprawia, że dach wymaga odświeżenia. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas pomalowanie dachu.

Czy każdy dach nadaje się do pomalowania?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, których dach domu przestaje prezentować się doskonale. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Obecnie możemy bowiem pomalować większość materiałów, z których wykonuje się pokrycia dachowe. Nie ma problemu z malowaniem dachów blaszanych (niezależnie od rodzaju blachodachówki), dachu ceramicznego lub betonowego a także pokrycia dachowego z gontu. Słowem, praktycznie każdemu rodzajowi dachu można przywrócić dawny blask.

Jakimi farbami maluje się dachy?

Aby efekt pomalowania dachu prezentował się doskonale a przy tym był trwały warto postawić na wysokiej jakości farby, które nadają się do tego typu prac. Jakie farby wykorzystuje się do malowania dachu? Jednym z najlepszych rozwiązań są farby epoksydowe. Cechują się bowiem naprawdę dobrą trwałością. Niestety, ich nakładanie wymaga precyzji oraz doświadczenia. Kolejnym rodzajem farb, który możemy wykorzystać do malowania dachu są farby akrylowe i poliwinylowe, które sprawdzają się przede wszystkim w przypadku dachów pokrytych blachą dachówkową.

Podsumowując, jeśli nasz dach wymaga odświeżenia warto nie podejmować się tego zadania samodzielnie. Brak odpowiedniego sprzętu, materiału oraz doświadczenia może bowiem sprawić, że efekt naszych działań nie będzie satysfakcjonujący. O wiele lepiej zaufać specjalistom. Jedną z firm, która zajmuje się tym w pełni profesjonalnie jest https://rs-mal.pl/. Liczne udane realizacje tej firmy to dowód, że dach można pomalować perfekcyjnie.

Kategorie
Remontowanie