Konserwacja dachów nie zawsze trudna

Pokrycie dachu z wykorzystaniem blachodachówki to w większości przypadków rozwiązanie najlepsze z możliwych. Dlaczego? Taki dach bowiem będzie wyjątkowo trwały, a jego wysokie walory estetyczne docenią nie tylko sami inwestorzy. Konserwacja dachów tak pokrytych nie będzie też skomplikowana. A oto i dlaczego tak właśnie jest.

Dbałość to podstawa

Blachodachówka, choć uznawana za jeden z najbardziej wytrzymałych i odpornych na szkodliwe działanie nieprzychylnych warunków atmosferycznych, materiał pokrycia dachowego, wymaga jednak dbałości. Już w sytuacji bowiem, gdyby pojawiły się na jej powierzchni chociażby najdrobniejsze zarysowania, należy reagować szybko i skutecznie. Doświadczeni dekarze polecają zastosować więc niezwłoczne oczyszczenie powierzchni blachodachówki oraz pomalowanie jej z wykorzystaniem farby renowacyjnej.

Regularne kontrole

Konieczność kontrolowania stanu dachu to kwestia absolutnie bezsporna. Jeśli o dokładność obserwacji chodzi, wystarczy ż powierzchownie przyjrzymy się stanowi dachu przynajmniej raz do roku. Dokładniejszych oględzin dokonamy zaś raz na kilka lat. To wystarczy, by w porę zareagować i zagwarantować sobie, że konserwacja dachu nie będzie zbyt czaso-, praco-, ani też finansowo chłonna.

Umyć nie zaszkodzi

Konserwacja dachów zakłada regularne wykonywanie pewnego rodzaju prac na dachu. Mowa o głównie o myciu pokrycia dachowego oraz jego malowaniu. Dlatego też jeśli nasz dach pokryty jest przez blachodachówkę, po okresie 5-letniego jej użytkowania, warto ją dokładnie umyć. Obowiązkowo mycie to należy przeprowadzić skrupulatnie. Tak, by nie zamoczyć ocieplenia usytuowanego pod pokryciem dachowym.

Malowanie pod kontrolą

Do malowania blachodachówki zaleca się wykorzystanie dobrej jakościowo farby renowacyjnej. Zanim jednak przystąpi się do tego malowania, należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu obszaru przeznaczonego do renowacji. Jeśli uszkodzenie jest większe – nie wahajmy się pokryć stosownego kawałka blachodachówki nawet dwiema warstwami specjalistycznej farby.

Kategorie
Remontowanie