Farby głęboko matowe w ciekawych aranżacjach wnętrz

Aktualnie producenci farb prześcigają się w pomysłowości i wprowadzają na rynek coraz to nowsze, bardziej designerskie i funkcjonalne farby w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu każdy może stworzyć niepowtarzalne wnętrza za pomocą produktów o wyjątkowych właściwościach. Na szczególną uwagę zasługują matowe farby tablicowe, które sprawdzą się w różnych pomieszczeniach.

Ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszą się farby głęboko matowe pozwalające uzyskać trwały i intensywny kolor. Firma Caparol jest producentem funkcjonalnych farb matowych , które sprawdzą się w wielu wnętrzach. Wyróżnia je głęboki stopień matowości oraz oporność na wybłyszczenia i zarysowania powstające podczas czyszczenia na sucho i mokro. Dzięki tym farbom uzyskasz zaskakujące i niebanalne efekty aranżacyjne. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na nietypowe zastosowanie farb głęboko matowych PremiumColor.

Farba tablicowa do pokoju dziecięcego – uwolnij kreatywność swojego dziecka

Dzieci posiadają nieograniczoną i zaskakującą wyobraźnię, której rozwój warto wspomagać. Podczas urządzania pokoju dziecięcego pamiętaj, że to wyjątkowa przestrzeń, która stanowi nie tylko azyl pociechy, lecz także miejsce jej zabaw. Dlatego też w pokoju malucha powinny znaleźć się pomysłowe rozwiązania, dzięki którym Twoje dziecko będzie rozwijać twórcze myślenie.

Małe dzieci lubią wyrażać się artystycznie, często poprzez ozdabianie ścian swoimi malunkami, co nie do końca podoba się rodzicom. Dzięki nowoczesnym farbom PremiumColor uzyskasz efekt tablicy na ścianie i stworzysz miejsce, w którym Twoje dziecko będzie mogło dać upust swojej kreatywności. Farby tablicowe wykorzystasz także w pokoju starszego dziecka – tam powierzchnia tablicy idealnie sprawdzi się do notowania.

Farby tablicowe Caparol są łatwe w aplikacji, dzięki czemu bez problemu pokryjesz nimi dowolny fragment ściany. Malunki zaś łatwo zetrzesz za pomocą wilgotnej gąbki lub szmatki . Jeżeli dziecku znudzi się efekt tablicy w pokoju, głęboko matową farbę tablicową Caparol łatwo zamalujesz inną farbą na dowolny kolor.

Farba tablicowa w nowoczesnych wnętrzach

Nowoczesny i zaskakujący styl jest coraz częstszym wyborem podczas aranżacji wnętrz. Zestawienie ze sobą różnych materiałów, faktur i wzorów powoduje, że pomieszczenia stają się nietuzinkowe i świadczą o odwadze i artyzmie mieszkańców. Jednym z najważniejszym pomieszczeń w domu jest salon, w którym spędza się najwięcej czasu. Jest to też reprezentatywne miejsce, do którego zapraszani są goście, dlatego tak ważne jest, aby zaprojektować je z myślą o każdym detalu.

Nietypowym rozwiązaniem w salonie jest pomalowanie jednej ze ścian farbą tablicową Caparol. Dzięki niej stworzysz nietypową dekorację w salonie, która idealnie sprawdzi się w industrialnym wnętrzu. Pomalowany głęboko matową farbą PremiumColor fragment ściany będziesz mógł samodzielnie ozdobić. Część ściany, którą pokryto farbą tablicową, można oprawić w dekoracyjną ramę. Uzyskasz dzięki temu niebanalną dekorację, która wyzwoli kreatywność całej Twojej rodziny.

Farby głęboko matowe Caparol tworzą odporną powłokę, dlatego można je wielokrotnie ścierać i cieszyć się efektem tablicy przez długie lata. Produkty są też całkowicie bezpieczne dla zdrowia, ponieważ nie zawierają rozpuszczalników i innych szkodliwych substancji.

Farba tablicowa do notatek w aneksie kuchennym

Podczas gotowania często przychodzą nam do głowy ciekawe pomysły, które ulatują z głowy zanim skończymy przyrządzać posiłki, ponieważ nie mamy gdzie ich zapisać. Niekiedy zdarza się też, że zapominamy o dodaniu jakiegoś składnika. Właśnie dlatego warto mieć w aneksie kuchennym miejsce, w którym możemy szybko coś zapisać.

Farba tablicowa to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu już nie zapomnisz o żadnym składniku swojego posiłku i z łatwością zapiszesz każdą myśl. Notatki stworzone na tablicy łatwo zetrzesz, by stworzyć nowe zapiski. Pokrycie ściany farbą tablicową Caparol jest też ciekawą dekoracją. Z uwagi na to, że w salonie z aneksem kuchennym spędza się dużo czasu, za pomocą farb PremiumColor stworzysz na ścianie w tym pomieszczeniu przestrzeń do zapisywania ważnych dat lub planu dnia.

Wybór farby ściennej wysokiej jakości warto potraktować jako inwestycję w przyszłość. Jeśli farba zachowa kolor przez długi czas i będzie odporna na zniszczenia, powtórne malowanie nie będzie potrzebne. Głęboko matowe farby Caparol są gwarancją jakości na długie lata, ponieważ ich powłoka jest niezwykle odporna na ścieranie i zarysowania.

Kategorie
Materiały