Piana PUR – izolacja prosto z Twojej lodówki?

Dowiedz się jak i dlaczego izolacja pianą poliuretanową podbija serca polskich inwestorów!

Piana poliuretanowa (PUR) to coraz popularniejsza w Polsce i na świecie technologia izolacji, wykorzystywana od fundamentów, aż po dach. Jak się okazuje, nie jest to jednak zupełna nowość.

Czy wyobrażamy sobie, abyśmy do luksusowej kuchni wstawili relikt w postaci starej lodówki „Mińsk”. Tamte lodówki nie znały pianki poliuretanowej (grubość ścianek lodówki 20cm), a współczesne jak najbardziej. To dzięki piance można je wyposażać w niewielkie, ciche i ekologiczne agregaty chłodnicze.

Tylko ten jeden przykład, współczesnych lodówek pokazuje, że stosowanie pianek daje znaczący zysk. Dlatego w obecnej chwili masowe produkcje oparte na bazie pianek poliuretanowych osiągają szczyty powodzenia.

Jeżeli wiemy już, że w naszych lodówkach znajduje się piana poliuretanowa, to dowiedzmy się w jaki inny sposób możemy wykorzystać tę technologię!

Izolacja pianą poliuretanową – zastosowanie

Piana poliuretanowa jest najczęściej wykorzystywana do izolacji takich elementów budynków jak:

  • fundamenty,
  • posadzki,
  • poddasza,
  • dachy płaskie.

Izolacja dachu płaskiego pianą poliuretanową – źródło: https://izolacjapianka.pl/oferta/izolacja-dachow.html

Izolacja hali pianą poliuretanową – źródło: https://izolacjapianka.pl/oferta/izolacja-w-przemysle-i-rolnictwie.html

Wełna mineralna, czy piana poliuretanowa? – Źródło: https://izolacjapianka.pl/oferta/ocieplanie-poddaszy.html

Choć najczęściej możemy spotkać pianę poliuretanową na poddaszach, to jak widać powyżej, pianka PUR ma zdecydowanie więcej zastosowań.

Niewątpliwie największymi zaletami tej technologii, które przyczyniają się do stale powiększającej się popularności tego rozwiązania są m.in:

  • efektywność cieplna,
  • szybkość wykonania,
  • ekologia,
  • trwałość.

Nie każda izolacja pianą jest sobie równa…

Niestety, jak w przypadku każdej technologii, należy posiadać odpowiednie umiejętności, by wykorzystać ją w optymalny sposób. Tak samo jest z pianą poliuretanową.

Wykorzystywanie niskiej jakości piany, bądź nieprofesjonalne wykonanie natrysku może skutkować problemami w przyszłości, a przecież izolacja ma nam służyć przez długie lata, prawda?

Jak wobec tego uniknąć problemów i cieszyć się skuteczną izolacją przez długie lata? Bezwzględnie należy przestrzegać 2 reguł:

  • zapoznaj się z dotychczasowymi realizacjami wybranej firmy – sprawdź jakość wykonania natrysków oraz ilość dotychczas wykonanych realizacji,
  • sprawdź opinie dotychczasowych klientów firmy – to najlepsze źródło rzetelnych informacji o fachowości ekipy zajmującej się izolacją.

Podsumowanie

Izolacja pianą poliuretanową to coraz bardziej popularna w Polsce technologia izolacji budynków, która przekonuje inwestorów sporą gamą korzyści. Pamiętaj jednak, że sama technologia nic nie znaczy bez odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych fachowców, dlatego unikaj podejrzanych firm. To pozwoli Ci cieszyć się skutecznie ocieplonym budynkiem przez długie lata!

Kategorie
Remontowanie