Sposoby na osłonięcie tarasu z południowo-zachodnią ekspozycją.

Ekspozycja południowo-zachodnia tarasu charakteryzuje się największym nasłonecznieniem w ciągu roku. I o ile ta cecha jest bardzo wskazana w pochmurne lub zimowe dni, o tyle latem w najbardziej upalnym okresie stanowi przeszkodę w codziennym użytkowaniu tarasu, jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci przebywających na tarasie, zwłaszcza bez nakrycia głowy. Tarasy z taką ekspozycją wymagają szczególnego przygotowania, zwłaszcza jeśli to dotyczy osłony. Na jakie zatem zadaszenie tarasu się zdecydować, by jak najdłużej cieszyć się przebywaniem z rodziną w przydomowym ogrodzie w nawet najbardziej upalne dni?

Markiza – tradycyjnie, ze smakiem.

Markiza jest najbardziej pospolitym rozwiązaniem na przydomowych tarasach, a także na balkonach w budynkach wielorodzinnych. Na jej popularność wpływa stosunkowo niska cena oraz bardzo łatwy montaż możliwy we własnym zakresie. Markizy nie odznaczają się szczególnymi nowatorskimi rozwiązaniami, są, powiedzielibyśmy, łatwym rozwiązaniem, nie absorbującym czasowo montażem i dostępnym na każdą kieszeń. Stanowią całkiem dobrą ochronę przed zbytnim nasłonecznieniem, a dzięki specjalnej tkaninie odbijają promienie UV.

Konstrukcja markiz również jest jest ich zaletą, stabilność zawdzięcza bowiem wykorzystaniu do produkcji ekstrudowanego aluminium malowanego metodą proszkową. To wszystko sprawia, że urządzenie jest wytrzymałe i nie odbarwia się podczas użytkowania. Istnieje możliwość montażu markiz w kasecie lub z automatyką, która szczególnie przydaje się w domach jednorodzinnych. Dostępne są w dużej gamie kolorystycznej, z pewnością łatwo je można dopasować do każdej elewacji i gustu klienta.

Pergola – nowoczesne rozwiązania, które procentują.

Pergole to z pewnością synonim nowoczesności i nietuzinkowych rozwiązań. Świetnie sprawdzą się w nowoczesnej aranżacji i przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym klientom. Są doskonałą barierą przed deszczem, wiatrem, gradem i śniegiem.

Naszpikowana nowinkami technicznymi konstrukcja pergoli, w której wykorzystano system rynien i odprowadzenia deszczówki, gwarantuje spokojne wieczory i doskonały wypoczynek w ciągu dnia w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych.

Urządzenia te mogą pochwalić się świetnymi parametrami, w tym wysięgiem nawet do 7 metrów. Świetnym udogodnieniem jest możliwość zamontowania oświetlenia ledowego, a także pełnej automatyki słoneczno-wiatrowej. Bardzo przydatne są czujniki wiatru i deszczu, które sygnalizują automatyczne rozkładanie pergoli.

Możliwość modułowej zabudowy pozwala zaaranżować nawet najbardziej wymagającą powierzchnię, a funkcja bocznej zabudowy pergoli pozwala uchronić się przed słońcem na tarasach z ekspozycją południowo-zachodnią, a więc najbardziej nasłonecznioną.

Duży wybór osłon tarasowych oferuje sklep Solaro.

Kategorie
Dom i Mieszkanie