Wybór odpowiedniej bramy

Nieodłącznym elementem każdego ogrodzenia jest brama wjazdowa umożliwiająca dostęp do posesji. Realizując inwestycję istotne jest aby przeanalizować, na samym wstępie, jakiego typu ogrodzenie oraz jaki rodzaj bramy powinien zostać zainstalowany, aby umożliwić optymalną funkcjonalność i dobry dostęp do obiektu.

Ponadto wybór producenta i systemu, jak na przykład jednej z wiodących marek w Polsce – Wiśniowski, jest kluczowym elementem wyceny projektu i pozwala na uniknięcie nieprzewidzianych wydatków w zaplanowanym budżecie. Inwestorzy często popełniają błędy polegające na niedoszacowaniu kosztów związanych z zagospodarowaniem terenu, w tym także ogrodzeń i bram. Dlatego, tak istotne jest zaprojektowanie tych elementów na jak najwcześniejszym etapie inwestycji.

W przypadku ogrodzeń inwestor ma do wyboru, zarówno w przemyśle jak i w przypadku posesji prywatnych, dwa główne typy bram: przesuwne i skrzydłowe. Da każdego z tych typów indywidualne rozwiązania techniczne jak na przykład napędy i sposoby mocowania stanowią szeroką ofertę producentów, dlatego tak ważne jest wykonanie projektu ogrodzenia. Takie projekty i wyceny z powodzeniem można zlecić firmie wykonującej tego typu prace.

Drugą kategorią bram są elementy całkiem odmienne, które służą do umożliwienia wjazdu i wejścia do domu jednorodzinnego, hali przemysłowej lub innego budynku.

W przypadku domów jedno lub wielorodzinnych zastosowanie znajdują bramy służące głównie do zamykania garażu. Dostępne są następujące rodzaje takich bram: segmentowe, roletowe, uchylne i rozwierne. Tutaj różnorodność pod względem cen oraz technologii jest bardzo duża, dlatego dopiero przy bliższej analizie wymagań inwestora można określić jak duży budżet będzie wymagany. Podobnie jest z resztą przy realizowaniu inwestycji przemysłowych, już sama różnorodność projektów sprawia, że wiele z nich charakteryzuje się cechami indywidualnymi i sprawia, że planowanie tego typu prac wymaga profesjonalnego podejścia. Dla klientów z branży przemysłowej na rynku dostępne są następujące główne rodzaje bram: segmentowe, roletowe, przesuwno podwieszane, bramy harmonijkowe i przeładunkowe.

Z uwagi na różnorodność projektów i ich stopień skomplikowania, dobrze przygotowana inwestycja musi uwzględniać zastosowanie konkretnych rozwiązań w odniesieniu do bram. Niezależnie, czy będą to bramy wjazdowe, garażowe czy przemysłowe dobrze skonsultować dane rozwiązanie z profesjonalną firmą zajmującą się dostarczaniem lub wykonywaniem tego typu urządzeń. Wówczas z pewnością pozwoli to na sprawny przebieg inwestycji i pozwoli uniknąć niepotrzebnych opóźnień i nieprzewidzianych kosztów.

Kategorie
Remontowanie