Toalety przenośne – niezbędny element podczas budowy

Aby zorganizować imprezę masową lub inne wydarzanie wymogiem jest zapewnienie przenośnych toalet dla uczestników, którzy pojawią się na koncercie czy festiwalu.

Inne miejsca gdzie to niezbędny sprzęt to na przykład parki, place zabaw lub budowy w celu zapewnienia toalety pracownikom. Dostępne są liczne ofert renomowanych firm, które zajmują się wynajmem oraz serwisowaniem przenośnych toalet.

Zalety przenośnych toalet

Cechy jakimi powinny się wyróżniać toalety przenośne to przede wszystkim odporność na działanie promieni słonecznych oraz na niskie temperatury. To istotna sprawa, ponieważ ich przeznaczenie jest na zewnątrz, jak i latem oraz zimą. Dlatego materiał z jakiego są wykonane powinien być odporny na promienie UV i bez problemu służyć przez dłuższy czas.

Co ważne, muszą być one odpowiednio serwisowane i to właściwie jedyny warunek. Toalety przenośne są odporne na uderzenia oraz uszkodzenia mechaniczne, co na budowie może się zdarzyć. Ponadto są również odporne na szkodliwe działanie substancji chemicznych.

Oprócz wyżej wymienionych atutów przenośne toalety powinny wyróżniać się także odpowiednim wyposażeniem. Podłoga musi być wykonana z materiału antypoślizgowego, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom korzystającym z toalety. W środku znajdziemy również podajnik na papier toaletowy oraz zamek wewnętrzny, którym zamkniemy drzwi od środka.

Ponadto w toalecie przenośnej znajduje się system wentylacji, w celu zapewnienia komfortu podczas użytkowania, a także wskaźnik pokazujący czy toaleta jest wolna lub zajęta. Natomiast zbiornik jest bezodpływowy, ale wyposażony w wentylację. W niektórych modelach umieszczona jest również umywalka do mycia rąk.

Bardzo ważne jest również profesjonalne serwisowanie przenośnych toalet. Wszystko w celu zapewnienia komfortowych warunków do użytkowania z toalety oraz aby było przyjemnym miejscem. Najważniejsza czynność to regularne opróżnianie z nieczystości. Następnie kabiny są dokładnie myte oraz dezynfekowane. Uzupełniany jest papier toaletowy, a toaleta zalewana jest płynem o działaniu neutralizująco – zapachowym. Na końcu sprawdzany jest stan techniczny i w razie konieczności naprawiane uszkodzenia.

Toaleta na budowie

Często osoby, które wynajmują po raz pierwszy toalety przenośne zadają pytania jaka ilość kabin będzie odpowiednia oraz jak często przeprowadzać serwis? Firmy zajmujące się przenośnymi toaletami najczęściej wynajmują kabiny w dwóch trybach, krótko i długoterminowo.

Wynajem krótkoterminowy, czyli 1-4 dni na imprezy okolicznościowe. Gdzie liczy się jedna kabina na 50 osób, jeśli będzie to wydarzenie gdzie sprzedaje się alkohol to dolicza się liczbę osób o 15-20%. Natomiast serwis toalet odbywa się raz dziennie.

Natomiast wynajem długoterminowy w zależności od liczby pracowników. Firmy oferują serwis: od raz w tygodniu do raz w miesiącu. Wszystko dostosowane indywidualnie. Żeby zapewnić najlepszy komfort to należy przeliczyć: jedna kabina na 10 pracowników.

Kategorie
Poradniki