Śrutownica i szlifierka do betonu – czy na pewno ich potrzebujesz?

Wykonując prace remontowe wokół naszej posesji, bardzo często mamy do czynienia z nieestetycznym podjazdem lub betonowym chodnikiem wokół naszego domu.

By zmienić ich wygląd konieczne jest wyposażenie się w specjalistyczne narzędzia, które umożliwią renowację. Odwiedzając sklep budowlany mam szeroki wybór produktów, z których będziemy musieli któryś wybrać.

Czego należy szukać?

Śrutownica do betonu

Nasz wzrok w pierwszej kolejności powinien skierować się na śrutownice do betonu. Jest to niezbędne urządzenie przy pracach tego typu. Doskonale wyrównamy nią powierzchnie i oczyścimy z zanieczyszczeń, co pozwoli na znacznie łatwiejsze pokrycie powierzchni farbą lub żywicą. Jest to niezbędny zabieg dzięki, któremu nałożona przez nas powłoka pozostanie będzie wytrzymała. W zależności od przeznaczenia naszego sprzętu musimy dokładnie sprawdzić parametry, które charakteryzują narzędzie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na moc urządzenia i rodzaj napędu. To dzięki tym czynnikom z łatwością oczyścimy powierzchnię bez konieczności przerywania pracy. Kiedy planujemy oczyszczanie podług z gumowanej powierzchni lub przygotowania jej płytki warto sprawdzić czy urządzenie posiada takie funkcje.

Jednak sama śrutownica nie wystarczy podczas remontu. Co więc trzeba dodatkowo zakupić?

Szlifierka do betonu

Z pomocą szlifierki z łatwością przygotujemy nie tylko wszystkie powierzchnie betonowe ale również licowe. Oczywiście, podobnie do śrutownicy ma ona bardzo wiele zastosowań, które znacznie ułatwią remont zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Należy sprawdzić jej parametry takie jak moc prędkość obrotowa jak i funkcje, do których przewidział ją producent. Wielofunkcyjność ma ogromne znaczenie dla dalszego wykorzystania naszego urządzenia. Producenci takich urządzeń unowocześniają rozwiązania stosowane od wielu lat. Dzięki temu mamy możliwość zakupienia szlifierki do betonu z wyświetlaczem LED czy przyłączem do odsysania zanieczyszczeń. Pozwala to na znaczne ułatwienie pracy, a dodatkowo pozwoli to zadbać o nasze zdrowie, ponieważ pyły towarzyszące takiej pracy są bardzo niebezpieczne. Wybierając urządzenia do tak ciężkich prac należy zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania.

Kategorie
Maszyny i Urządzenia