Rzeszów – czy to miasto dla mnie?

Rzeszów to miasto o którym ostatnio zrobiło się głośno. Wszystko za sprawą dynamicznego rozwoju jakie miasto przeszło w ostatnim czasie. Z ośrodka akademickiego, kojarzonego głównie ze studentami Rzeszów stał się ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju.

Rzeszów – nie tylko dla studentów

Rzeczywiście Rzeszów uchodził za miasto typowo studenckie. Chętnie przyjeżdżali tu młodzi ludzie z całej Polski by studiować na jednej z kilu państwowych bądź prywatnych uczelni wyższych. Niestety, po zakończeniu edukacji Rzeszów nie był już tak atrakcyjny i młodzi wyjeżdżali do większych miast, bo tam mieli większą szansę na znalezienie pracy. Na szczęście to się zmieniło. Młodzi chętnie zostają w mieście po zakończeniu edukacji, a miasto robi wszystko by młodym było tu jak najlepiej.

Po pierwsze – nowe mieszkania

Jeśli młodzi ludzie mają zostać w mieście na stałe szukają dwóch rzeczy – mieszkania, w którym będą mogli zamieszkać i pracy, która pozwoli im się utrzymać. Jeśli chodzi o mieszkania – miasto ma sporo do zaoferowania. Po pierwsze – ogromny wybór. Mieszkania Rzeszów powstają jak grzyby po deszczu. Deweloperzy wyszukują coraz to nowe lokalizacje pod swoje inwestycje. Rynek nieruchomości rozwija się tu naprawdę bardzo dynamicznie. Wybór mieszkań jest duży, a lokale są różnorodne.

Po drugie – praca

Kilka lat temu młodzi szukali pracy w innych dużych miastach, teraz w Rzeszowie pracy nie brakuje. Nowe inwestycje sprawiły, że miasto mocno się rozwinęło pod kątem gospodarczym oferując stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia. To wabik, który zachęca młodych by tu zostali i rozwijali się zawodowo.

Po trzecie – ceny

Wynagrodzenie jest tu najwyższe w całym województwie. A ceny mieszkań dużo niższe niż w największych aglomeracjach w kraju. To sprawia, że młodzi mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania czy to za gotówkę czy chociażby na zaciągnięcie kredytu.

Rzeszów – miasto (nie) dla wszystkich

Mimo to Rzeszów to nie jest miasto dla wszystkich. Na pewno nie jest to miasto dla miłośników hałasu i wielkomiejskiego zgiełku. Choć w Rzeszowie atrakcji nie brakuje to nie jest to miasto głośne i hałaśliwe. Raczej spokojne, klimatyczne i przyjazne. Odnajdą się tu zarówno młodzi, którzy są głodni atrakcji i życia kulturalnego, ale również rodziny z dziećmi, które szukają atrakcji dla swoich pociech. Na pewno Rzeszów to też fajne miasto dla seniorów, bo nie jest duże i wszędzie jest blisko.

Jeśli szukasz swojego miejsca na ziemi pojedź do Rzeszowa, daj sobie szansę by poznać miasto i jeśli ci się spodoba zostań tu na stałe. Sprawdź ofertę dewelopera Wikana na https://wikanasquare.pl/

Kategorie
Dom i Mieszkanie