Promienniki podczerwieni – świetny sposób na ogrzewanie

Ogrzewanie promiennikowe to świetny sposób na pozyskanie energii cieplnej, wzorowany na cieple dostarczanym przez słońce.

Ten sposób ogrzewania gwarantuje, że ogrzewane są tylko osoby i przedmioty, a nie powietrze, co jest świetnym argumentem na zastosowanie ogrzewania promiennikowego w pomieszczeniach z dużym ubytkiem ciepła, zwykle słabo izolowanych.

Promienniki ciepła

Promienniki ciepła wiesza się wysoko 2-7 m i skierowuje na dół, w ten sposób całe ciepło nie uchodzi do góry, jak przy konwencjonalnym ogrzewaniu, ale skierowane jest na osoby i przedmioty. Zaletą takiego pozyskiwania energii cieplnej jest bardzo prosty montaż, właściwie bez potrzeby konserwacji, jak również trwałość. Na podkreślenie zasługuje również estetyczny, a nawet elegancki wygląd urządzeń, co powoduje wzrost atrakcyjności pomieszczeń. Samo ogrzewanie przypomina ogrzewanie słoneczne, tak lubiane przez ludzi i powodujące dobre samopoczucie i świetny nastrój.Promienniki podczerwieni przede wszystkim bardzo szybko nagrzewają pomieszczenia, pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie i są proekologiczne. Zalecane są osobom z alergią, gdyż nie zbierają kurzu. Promienniki ciepła mają szerokie zastosowanie: ogrzewanie domów, biur, sanatoriów, kościołów, restauracji, kawiarni, hal przemysłowych, magazynów, warsztatów, ale również balkonów czy tarasów. Znajdują swoje zastosowanie również podczas suszenia lakierów i farb, w przemyśle papierniczym, drukarskim tekstylnym i metalurgicznym.

Ogrzewanie tarasów

Promienniki ciepła doskonale nadają się do ogrzewania między innymi tarasów. Decydując się na zakup takiego urządzenia należy sprawdzić z jakiego materiału jest wykonany i czy jest na pewno wodoszczelny. Poza tym warto dobrze wymierzyć powierzchnię do ogrzania, gdyż niekoniecznie trzeba ogrzewać cały taras, wystarczy na przykład ogrzać tylko część w której odpoczywamy, poza tym istotne jest by dobrze dobrać moc promiennika podczerwieni. Polecane na taras przez fachowców są promienniki krótkofalowe, halogenowe. Promienniki podczerwieni świetnie sprawdzają się na tarasach w pochmurne, chłodne dni. Pozwalają na spędzenie wolnych chwil i zrelaksowanie się na świeżym powietrzu przy płynącym cieple do złudzenia przypominającym letnie słońce.

Kategorie
Poradniki