Nowa łazienka bez remontu – to możliwe

Wiele osób nie decyduje się na zmiany aranżacyjne w łazience w obawie o konieczność wprowadzania kosztownych zmian. Remont kojarzony jest zarówno z dużymi nakładami finansowymi, jak i nakładami czasu. Nowa łazienka bez remontu? Czy to w ogóle możliwe?

Oczywiście, że tak! Z pozoru drobne elementy wystroju mogą pomóc w całkowitej zmianie aranżacyjnej wnętrza. Większość z nich jest naprawdę niedrogich, a ich montaż nie jest czasochłonnym zajęciem.

Najrzadziej przeprowadzanym remontami są remonty w łazienkach. Przyjmuje się bowiem, iż jest to pomieszczenie, które w jednej aranżacji przetrwa przez długie lata. Takie podejście dyktują potencjalne, wysokie koszty oraz uciążliwości związane z remontem. Co prawda, wymiana płytek lub armatury na nowe jest drogą inwestycją, która wymaga zatrudnienia profesjonalistów. Niemniej jednak zmiany aranżacyjne oraz dobór stylowych i eleganckich dodatków nie jest czynnością, która wymaga pomocy z zewnątrz. Z tym każdy z nas poradzi sobie doskonale.

Oto kilka sposobów na to, jak odmienić łazienkę bez kosztownego i czasochłonnego remontu.

Zestawy akcesoriów łazienkowych

O charakterze łazienki decydują między innymi wykorzystane dodatki. Możemy sięgnąć po sprawdzone sposoby, czyli gotowe zestawy łazienkowe utrzymane w jednym stylu. Szczotka do WC, kosz na śmieci, pojemnik na szczoteczki do zębów, dozownik na mydło w płynie, mydelniczka na mydło w kostce – wszystkie te akcesoria wykorzystujące jeden motyw mogą w łatwy sposób odmienić wystrój pomieszczenia.

Podobnie jest w przypadku pozostałych dodatków do łazienki. Uchwyt na papier toaletowy, półki łazienkowe oraz wieszak na ręczniki mogą zostać utrzymane w jednym stylu. Najczęściej decydujemy się na elementy chromowane wykonane ze stali nierdzewnej lub też dodatki z tworzywa sztucznego, rzadziej z drewna.

Ręczniki – obowiązkowy dodatek każdej łazienki

Ręczniki łazienkowe głównie pełnią funkcję użytkową – służą do wytarcia ciała po kąpieli czy też osuszenia włosów. Przy umywalce zazwyczaj wisi mniejszy ręcznik, w który możemy wytrzeć dłonie po ich umyciu. Dlatego też podczas zakupu ręczników kierujemy się przede wszystkim ich rozmiarem oraz miękkością i potencjalną chłonnością. Te kawałki materiału mogą jednak stanowić atrakcyjny element dekoracyjny łazienki. Wieszak na ręczniki wraz z wiszącymi na nim przedmiotami jest jednym z najbardziej wyeksponowanych dodatków w łazience.

Dywaniki i maty – nie tylko funkcje praktyczne

Coraz chętniej sięgamy także po dodatki w postaci dywaników i mat. Rzadko kiedy są one duże i zajmują całą powierzchnię pomieszczenia. Najczęściej decydujemy się na mniejsze modele, które stanowią przyjemne akcenty aranżacyjne. Ciekawym krokiem jest dobranie pod względem kolorystyki zarówno ręczników, jak i dywaników czy mat. W ten sposób całość będzie prezentowała się spójnie i tworzyła jednolitą kompozycję, a łazienka będzie miejscem przytulnym.

Funkcjonalne dodatki do łazienki

Funkcjonalne dodatki do łazienki to takie elementy, które pełnią jakąś funkcję. Nie należy jednak rezygnować z atrakcyjnego wzornictwa na rzecz praktyczności. Uchwyt na papier toaletowy prezentuje się znacznie estetyczniej niż przerzucana z kąta w kąt rolka z papierem toaletowym. Wieszak na ręczniki jest rozwiązaniem znacznie funkcjonalniejszym niż suszenie ręczników na grzejniku. Pojemnik na szczoteczki do zębów oraz dozownik na mydło pozwalają odpowiednio zagospodarować miejsce przy umywalce. Półki łazienkowe służą do przechowywania różnego rodzaju kosmetyków i elementów dekoracyjnych.

Kategorie
Remontowanie