Miejsce na rowery

Moda na sport zdaje się nie mijać. Jedną z ciekawszych i chętniej wybieranych aktywności fizycznych jest jazda na rowerze. Jej zaletą jest fakt, że może przez zapalonych rowerzystów może być uprawiana przez okrągły rok, a przez inne osoby od wiosny do jesieni.

Nie można jednak zapominać o tym, że posiadanie roweru to również konieczność jego przechowywania. Mieszkając w mieszkaniu w budownictwie wielorodzinnym i nie posiadając garażu lub wiaty, w dalszym ciągu mamy kilka pomysłów na to, jak bezpiecznie i wygodnie przechowywać rower w mieszkaniu.

Klatka schodowa.

Jeżeli do naszego mieszkania prowadzi indywidualna klatka schodowa, to można ją wykorzystać jako pomieszczenie na rowery. A dokładnie jej wysokie ściany i specjalne uchwyty do przechowywania rowerów. Są one dostępne w sklepach w różnych wielkościach i konstrukcjach. Najczęściej są to metalowe wsporniki mocowane do ścian za pomocą kołków. Mogą posiadać regulowaną długość ramienia lub występować w określonych wymiarach. Ramiona zakończone są hakami, na które odwieszamy rower za górną poprzeczkę ramy. Rower powieszony na odpowiedniej wysokości nie utrudnia korzystania z klatki schodowej, a jednocześnie ma zapewniony właściwe warunki do przezimowania.

Balkon

Kolejna opcja do przechowania roweru to balkon. Polecamy ją wszystkim, którzy nie mogą skorzystać z klatki schodowej, w wyżej opisany sposób. Ustawiając jednak rower na balkonie, warto zadbać o to, aby nie był zalewany wodą deszczową. Można tego dokonać osłaniając go wcześniej wykonaną osłoną, na przykład z listewek bambusowych, stosowanych na ogrodzenie.

Kategorie
Poradniki