Jednoosobowa spółka z o.o – sposób na rozwój swoich interesów

Każda osoba, która prowadzi własną firmę chce, by przynosiła ona spore zyski. Niestety, nie zawsze się to udaje. Zdarza się bowiem, że nasze pomysły nie odnoszą sukcesów. Wielu przedsiębiorców zastanawia się więc w jaki sposób mogliby zabezpieczyć swoje finanse.

Sposobów na osiągnięcie takiego stanu rzeczy jest naprawdę sporo. Jednym z tych, który zasługuje na szczególną uwagę jest założenie jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Założenie jednoosobowej spółki z o.o – dlaczego warto?

W przypadku, w którym decydujemy się na rozwój nowego biznesu nierzadko potrzebujemy sporych nakładów finansowych. W chwili, gdy prowadzimy działalność gospodarczą a nasz biznes niestety okaże się nieopłacalny za powstałe zadłużenia musimy odpowiadać nie tylko finansami firmy, ale również własnym majątkiem. Jednoosobowa spółka z o.o. to sposób na jego ochronę. Jeśli coś pójdzie nie tak tracimy bowiem jedynie spółkę – nie zaś własne oszczędności. Właśnie dlatego rozwiązanie to cieszy się tak dużą popularnością.

W jaki sposób mogę stać się właścicielem jednoosobowej spółki?

Aby stać się właścicielem jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością możesz wykorzystać fakt, że jesteś już udziałowcem spółki. Jeśli uda ci się odkupić wszystkie udziały wspólników – spółka zostanie przekształcona w jednoosobową. Możesz oczywiście samodzielnie założyć zupełnie nową spółkę a także przekształcić w nią jednoosobową działalność gospodarczą. Słowem – stworzenie takiej spółki nie powinno stanowić problemu. Pamiętaj jedynie, że jako jedyny jej właściciel będziesz zobowiązany do płacenia składek ZUS. Na szczęście, wystarczy sprzedać bliskiej ci osobie zaledwie jeden udział by uniknąć tego obowiązku.

Podsumowując, jeśli rozwijamy różnego rodzaju biznesy i zależy nam na tym, by zabezpieczyć się przed utratą majątku – założenie celowych jednoosobowych spółek z o.o jest dobrym pomysłem, z którego korzysta coraz większa liczba przedsiębiorców. Warto zastanowić się nad dołączeniem do tego grona.

Artykuł powstał w konsultacji z http://www.spolka-w-organizacji.pl/.

Kategorie
Poradniki