Jakie korzyści daje gruntowa pompa ciepła?

Trend wybierania coraz bardziej ekologicznych i ekonomicznych zarazem źródeł ogrzewania staje się coraz popularniejszy. Tendencja ta jest godna pochwały – coraz więcej świadomych inwestorów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest mądre korzystanie z zasobów natury. Doskonałym pomysłem na bliższe poznanie mechanizmów działania pomp ciepła jest grupa Eneco – gruntowe pompy ciepła nie mają przed nimi żadnych tajemnic.

Wielofunkcyjność w duecie z oszczędnością

Wykorzystanie gruntowej pompy ciepła generować może oszczędności na kosztach ogrzewania rzędu nawet 70%! To w skali nie tylko sezonu grzewczego, ale i całego roku kalendarzowego, oszczędności ogromne. Dlatego też warto postawić na wybór urządzeń bezawaryjnych, czystych, bezpiecznych i niegenerujących hałasu podczas pracy. Jeśli do tego jeszcze grupa Eneco – gruntowe pompy ciepła stworzyła tak, by można było wykorzystać ich funkcje zarówno do ogrzewania budynku mieszkalnego, jak i jego chłodzenia, nie trzeba nic więcej.

Ekologia przede wszystkim

Brak emisji szkodliwych dla środowiska oraz człowieka spalin oraz wykorzystanie w pracy pompy ciepła czynnika roboczego przyjaznego dla środowiska, to korzystne czynniki decydujące o proekologicznym wymiarze działania gruntowej pompy ciepła. Dodatkowo grupa Eneco – gruntowe pompy ciepła tworzy tak, by urządzenia grzewcze były instalacją niskociśnieniową. W praktyce zaś instalacja ta uznawana jest za najbardziej bezpieczną w użytkowaniu w branży.

Najwyższa sprawność z możliwych

Przyjmuje się, że pionowe gruntowe pompy ciepła, choć najdroższe w instalacji, pozostają urządzeniami o najwyższej sprawności z wszystkich dostępnych pomp na rynku. Decydując się na tego rodzaju pompę trzeba wziąć pod uwagę konieczność uzyskania pozwolenia na budowę – dlatego uruchomienie samego procesu biurokracyjnego warto rozpocząć już z dużym wyprzedzeniem czasowym. Tak, by w odpowiednim terminie zdążyć z oddaniem gruntowej pompy ciepła do użytku. Myśląc o montażu, warto zlecić go specjalistom. Grupa Eneco – gruntowe pompy ciepła ma w małym palcu.

Kategorie
Maszyny i Urządzenia