Jaką ładowarkę wybrać do prac rolniczych

W gospodarstwach rolniczych bez względu na profil ich działalność, każdego dnia zachodzi potrzeba przetransportowania, czy to palet, oborniku czy też bel z sianem. W tym celu doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju ładowarki, które znacznie usprawniają wszystkie czynności, a także zapewniają wygodę i komfort pracy rolniczych. Na rynku można spotkać wiele modeli ładowarek oferowanych przez różne firmy jak na przykład https://schmidtmachinery.pl/. Jaka będzie najlepsza?

Ładowarki czołowe do uniwersalnych prac

Ładowarki czołowe, to jeden z najbardziej popularnych modeli obecnych w gospodarstwach rolnych. Posiadają one zadowalający udźwig, a także umożliwiają poruszanie się nawet po trudnym terenie. Ich prędkość, także nie pozostawia zastrzeżeń. Charakterystyczną cechą ładowarek czołowych jest fakt, że wszelkiego rodzaju przedmioty są przenoszone za jej pomocą poprzez łyżkę lub uchwyty mocowane z przodu ładowarki, bez możliwości skręcenia teleskopowego samego uchwytu, chcąc więc umieścić na przykład bele siana, należy podjeżdżać w wyznaczone miejsce przodem.

Ładowarki łamane większa precyzyjność

Ładowarka łamana, może być wykorzystywana do tych samym prac co ładowarka czołowa, z tym wyjątkiem, że jej łyżka mocowana jest na przegubowym teleskopie, pozwalającym obracać ją w dowolną stronę nie tylko w górę czy też dół. Dlatego też tego typu modele znajdują coraz większą ilość zwolenników, pozwalają na szybsze wykonywanie prac, bez konieczności precyzyjnego podjeżdżania w wyznaczone miejsce.

Niezależnie od modelu ładowarki, należy zawsze pamiętać o tym, aby udźwig ładowarki był dopasowany do wykonywanych prac. Im jest on większy, tym więcej czynności będzie można za jej pomocą wykonać, a ładowarka stanie się bardziej uniwersalną maszyną na placu. Przy wyborze ładowarki warto także zwrócić uwagę na komfort, jaki oferuje kabina. Często operator ładowarki będzie musiał spędzić w niej nawet cały dzień, dlatego warto, aby posiada ona przynajmniej wygodny ergonomiczny fotel.

Kategorie
Poradniki