Jak zarobić na mieszkaniu w Krakowie? My to wiemy!

W dużych miastach wyraźnie daje się odczuć wzrost poziomu mobilności społeczeństwa. Podróż za pracą wiąże się nie z kupnem mieszkania na własność, ale z szukaniem wygodnego lokum na wynajem. Do Krakowa przyjeżdżają więc nie tylko studenci i turyści, ale także pracownicy, również ci zza wschodniej granicy. W mieście szukają nie tylko dobrze płatnej posady i możliwości rozwoju, ale także mieszkania, które wynająć można na dłuższy czas i wygodnie się w nim urządzić. Ten trend przekonuje do inwestowania w nieruchomości, zwłaszcza w mieszkalnej, nowoczesnej dzielnicy Prądnik Czerwony.

Najem krótkoterminowy czy długoterminowy?

Na wynajmie mieszkania w Krakowie można tylko zyskać, ponieważ zapotrzebowanie na takie lokale wzrasta, a nie maleje. Zyski przynosi zarówno wynajem krótkoterminowy, czyli ten związany z pozyskaniem lokatorów na kilka dni lub kilka tygodni. Jednak w tym przypadku na najwyższe zarobki liczyć mogą głównie właściciele mieszkań w centrum miasta i jego historycznych dzielnicach, gdzie apartamenty konkurują z hotelami. Chociaż dochody z wynajmu krótkoterminowego są wysokie, to jednak zwykle nie są regularne, wymagają też ogromnego zaangażowania: przekazywania kluczy, sprzątania w mieszkaniu, wystawiania ogłoszeń. W przypadku wynajmu długoterminowego jeden lokator mieszka minimum kilka miesięcy, płaci co miesiąc i nie wymaga od właściciela lokum usług porządkowych. Pracownik korporacji, niezależnie od tego, czy jest singlem, czy założył rodzinę, także jest zwolennikiem dobrych relacji z właścicielem mieszkania, a wygodne lokum w Krakowie może być dla niego stabilnym domem przez wiele lat, przynosząc spokój i korzyści finansowe inwestorowi.

Mieszkanie w Prądniku Czerwonym – lokata kapitału

Inwestycja w nieruchomości od kilku lat postrzegana jest jako najlepsza forma lokaty kapitału i pozwala na rzeczywisty zarobek albo na szybką spłatę zaciągniętego w banku długu na rzecz zakupu mieszkania. Musi być to jednak lokum komfortowe i w dobrze skomunikowanej, nowoczesnej dzielnicy. Taką w stolicy małopolski jest zdecydowanie Prądnik Czerwony. Dzielnica, którą przecina ulica Dobrego Pasterza, oddalona jest od centrum o kilka kilometrów i dobrze skomunikowana za pośrednictwem autobusów. To tutaj funkcjonuje jedyny w mieście Park Wodny, działa Multikino, tutaj też mieszkaniec osiedla ma dostęp do małych sklepów, wielkich centrów handlowych, do szkół, przychodni zdrowia, przedszkoli, ale także może cieszyć się zielenią.

Wolne mieszkania na sprzedaż w Krakowie

Inwestorzy zainteresowani mieszkaniami w Prądniku Czerwonym mogą już teraz kupić lokale z trzeciego etapu budowy osiedla Apartamenty Kaskada http://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Te cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród osób młodych, które pracują w pobliskich biurach międzynarodowych korporacji, ale też wśród rodzin z dziećmi czy par, wiążących swoją przyszłość z Krakowem, ale niezdecydowanych na zakup własnego M3. Mieszkania na wynajem w Prądniku Czerwonym nigdy długo nie czekają na lokatorów, a kwoty uzyskane z najmu stanowią zabezpieczenie finansowe i pozwalają na wygodne życie lub dalsze inwestowanie pieniędzy.

Kategorie
Poradniki