Jak wybrać kontener na złom i odpady?

Najskuteczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pozbycie się odpadów oraz wszelkiego złomu jest wynajęcie odpowiedniego kontenera. Przed wynajęciem warto dokładnie przemyśleć, jakie prace remontowe będą wykonywane, aby dopasować odpowiedni pojemnik do rodzaju odpadów.

Kiedy wynajmujemy kontener na odpady?

Zawsze, kiedy dokonujemy remontu lub przebudowy domu albo też postanawiamy przeprowadzić bardzo duże prace w ogrodzie lub wyrzucić stare graty z piwnicy, to w takiej sytuacji potrzebujemy zorganizować odpowiedni odbiór odpadów. Podczas remontów najczęściej potrzebny jest kontener na gruz oraz kontener na złom. Na szczęście na rynku nie brakuje profesjonalnych firm, które oferują odbiór gruzu oraz odbiór innych odpadów.

Jakiej pojemności wybrać kontener na gruz?

Firmy zajmujące się odbioru gruzu oferują możliwość wynajęcia kontenera o różnej pojemności. Najczęściej do remontowanego domu jednorodzinnego o małej powierzchni wystarczy nam kontener o pojemności 6 lub 7 metrów sześciennych. Takie pojemniki bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku wywozu gruzu, ale również ziemi i odpadów mieszanych. W przypadku bardzo dużych prac budowlanych można wynająć kontener, który ma pojemność nawet 36 metrów sześciennych.

Przy wyborze odpowiedniego kontenera, należy również zdecydować się na to, czy ma być to pojemnik z pokrywą, czy też bez. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj odpadu będziemy wrzucać do środka i należy wybierać kontener z pokrywą, gdy chcemy tam składować różnego rodzaju odpady kafelków czy płyt gipsowych albo pustaków. Pod wpływem wody mogą one nabierać większej masy i dlatego należy je specjalnie chronić.

Kontenery na złom mogą występować już bez pokrywy, ponieważ takie odpady nie będą nabierać większej masy pod wpływem padającego deszczu. Wynajmując kontener na halę budowlaną, również nie musi on posiadać pokrywy, ale w przypadku kiedy będziemy wrzucać do kontenera złom, który chcemy sprzedać to, jak najbardziej kontener powinienem pokrywę, aby nie stał się łupem złodziei.

To jaką kwotę będziemy musieli zapłacić za wynajęcie kontenera, zależy głównie od cennika konkretnej firmy, która zajmuje się takimi usługami. Zazwyczaj cena będzie wyższa w przypadku wynajęcia większego kontenerami od tego o mniejszych rozmiarach. Wiele firm zajmujących się odbiorem gruzu i odpadów budowlanych pomaga również uporządkować cały teren zielony po remoncie.

Kategorie
Poradniki