Inwestycja w okna plastikowe? Zadowolenie na długi czas użytkowania

New light home interior with sofa, balcony and creative decorations

Mimo wielu rozwiązań, coraz bardziej nowoczesnych, jakie pojawiają się w dziedzinie stolarki okiennej, okna plastikowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie jest to kwestia tylko i wyłącznie atrakcyjnej ceny. Mamy do czynienia z produktem, który pod względem jakości, estetyki i parametrów, jest w stanie konkurować z najnowocześniejszymi i najdroższymi produktami.

Niemal 50% zakupów stolarki okiennej, dotyczy plastikowych okien. Mowa o wydatku, który zwraca się w ciągu kilku lat, a jest w stanie przetrwać przynajmniej 20 kolejnych. Okna plastikowe cechuje bowiem zastosowanie materiałów wysokiej jakości, zachowanie odpowiedniej termoizolacyjności i akustyczności. Do tego wysoka szczelność i równie wysoki komfort użytkowania. Nie bez znaczenia pozostaje łatwość utrzymania w czystości. Okna plastikowe wymagają regularnego czyszczenia ram i szyb, ale nie zachodzi potrzeba stosowania jakichkolwiek, specjalistycznych środków czyszczących. Do tego wystarczy dołożyć okresową konserwację okuć i na tym kończą się problemy z eksploatacją oraz serwisowaniem.

Okna niegdyś stanowiły piętę achillesową naszych domów, bo brak szczelności i odpowiedniej termoizolacyjności oznaczały, że stawały się najzimniejszym punktem w domu. Szukano sposobów na uszczelnienie okien i ochronę domu przed utratą ciepła, co również wiązało się z kosztownym ogrzewaniem. Dzisiejsze plastikowe okna do domu nie pozwalają na wydostawanie się ciepła na zewnątrz, dlatego zachowują tak ważny komfort. Uzupełnione o rozwiązania zabezpieczające przed włamaniami, stają się wreszcie mocną stroną domu.

Kusi estetyka, jaką oferują okna z tworzywa, bo można liczyć na szeroką paletę kolorystyczną, ale i okleinę, która do złudzenia przypomina prawdziwe drewno. Efekt? Stolarka okienna niczym z tradycyjnego, drewnianego budownictwa, ale w niższej cenie, bez uszczerbku dla tak ważnej jakości.

Tego typu okna znalazły się w szerokiej ofercie firmy https://domel.pl/. Stawiając na tak skonstruowaną propozycję, można liczyć na fachowe porady, najwyższej jakości okna oraz ich estetykę, która staje się częścią ozdoby każdego domostwa.

Kategorie
Dom i Mieszkanie