Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz w Warszawie?

Wielu deweloperów oferuje obecnie usługi polegające na wykończeniu mieszkania pod klucz. Z jakimi kosztami musimy się wówczas liczyć?

Szacuje się, że nawet około 80-90 proc. nieruchomości sprzedawanych na rynku pierwotnym ma stan deweloperski. Oznacza to, że muszą być one dodatkowo wykończone, dlatego natychmiastowa przeprowadzka po kupnie nie jest możliwa. Mieszkanie w stanie deweloperskim możemy wykończyć samemu lub możemy skorzystać w tym zakresie z usług zewnętrznych ekip wykończeniowych. Jednak wcale nie musimy zaprzątać sobie głowy pracami w tym właśnie zakresie – wystarczy, że zdecydujemy się na mieszkanie wykończone pod klucz!

Wykończenie pod klucz w Warszawie – na czym to polega?

Usługa wykończenia mieszkania pod klucz polega na zleceniu prac wykończeniowych deweloperowi. Prace są wówczas realizowane przez ekipy współpracujące z deweloperami na podstawie życzeń klienta kupującego nieruchomość. Najczęściej deweloper przekazuje klientowi katalog z kilkoma różnymi pakietami składającymi się na usługę wykończenia mieszkania pod klucz w Warszawie. Każdy z nich obejmuje określone materiały oraz konkretne prace wchodzące w ich skład.

Zakres usług to przede wszystkim:

  • malowanie ścian i sufitów
  • wykonanie podłóg
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • kompleksowe wykonanie łazienki

Dodatkowo, deweloper może w wybranych pakietach zaoferować inne usługi, na przykład takie jak wykonanie kuchni na wymiar, wykonanie sufitu podwieszanego z oświetleniem.

Mieszkanie wykończone pod klucz – ile to kosztuje?

Ceny związane z wykończeniem mieszkania pod klucz zależne są głównie od wybranego pakietu wykończeniowego. Za najtańszą usługę w najniższym pakiecie podstawowym zapłacimy około 450-500 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. W pakiecie średnim, który zawiera więcej materiałów, koszt będzie wynosił już 600-800 złotych za metr kwadratowy. Najbogatsze pakiety kosztują nawet powyżej 1200 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Koszt wykończenia nieruchomości pod klucz można także skredytować, dlatego to chętnie wybierana oferta wśród osób wybierających finansowanie przez kredyty hipoteczne.

Kategorie
Dom i Mieszkanie