Elementy dekoracyjne domu – trendy i inspiracje

„Dom jest tam, gdzie czujesz się jak w domu” – ten cytat z opowiadania Trumana Capote „Śniadanie u Tiffany’ego” doskonale oddaje potrzebę urządzenia swojego domu czy mieszkania w taki sposób, który zapewni Tobie niezbędny komfort, swobodę użytkowania i przyjazny klimat. Niezależnie od stylu, w jakim urządzasz swoje „gniazdko”, dobór odpowiednich elementów dekoracyjnych zagwarantuje jego niepowtarzalność, przytulność i funkcjonalność.

Eleganckie i użyteczne

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu są wieszaki. Wbrew powszechnemu przekonaniu służą nie tylko do przechowywania ubrań, ale też znajdzie się tam miejsce na nakrycia głowy czy parasolki. Właściwy dobór form i kształtów oraz ich usytuowanie w odpowiednich miejscach pozwoli utrzymać porządek w Twoich wnętrzach, a jednocześnie ożywi i uatrakcyjni ich wygląd.

Niedocenianym komponentem w domach są stojaki łączące funkcję przechowywania przydatnych przedmiotów oraz niebanalnej i efektownej dekoracji. Na rynku znaleźć można różne modele wykonane z rozmaitych materiałów, które mogą być wykorzystane do przetrzymywania gazet, parasoli, butelek czy biżuterii. Ich umiejętne wkomponowanie w domową przestrzeń sprawi, że aranżacja nabierze nietuzinkowego i szczególnie wygodnego charakteru.

W domach wyposażonych w kominki opalane drewnem nieodzownym składnikiem wyposażenia są akcesoria kominkowe. Pomagają w eksploatacji oraz utrzymaniu porządku i czystości samego kominka, a także jego otoczenia. Do najbardziej popularnych należą pogrzebacze, szufelki, zmiotki, kosze na drewno, a także osłony i parawany gwarantujące bezpieczne użytkowanie kominka. Przy wyborze akcesoriów kominkowych warto wziąć pod uwagę nie tylko ich trwałość i funkcjonalność, ale też atrakcyjny wygląd będący dopełnieniem dekoracyjnym salonu.

Gustowne i ozdobne

Interesującą dekorację każdego wnętrza stanowią różnego rodzaju ramki spełniające rolę oprawy zdjęć, obrazów i luster. Na rynku spotkać można również takie, które same w sobie stanowią spektakularny element ozdobny, umożliwiający upiększenie ścian Twoich pomieszczeń. Finezyjne wzory i kształty nadają wnętrzom luksusowy oraz widowiskowy wygląd, a ich dodatkowe podświetlenie zagwarantuje niepowtarzalne i wyjątkowe wrażenie.

Niezwykle efektownymi elementami dekoracji wnętrz są świeczniki. Dodają pomieszczeniom uroku i dbają o ciepłą, przytulną atmosferę. Sprawdzają się zarówno podczas romantycznych kolacji we dwoje, jak i oficjalnych spotkań okolicznościowych, rodzinnych i towarzyskich. Bardzo bogata oferta i różnorodność świeczników umożliwia ich dobór do każdego stylu i umeblowania. Doskonale nadają się do uatrakcyjnienia salonu, jadalni, ale również sypialni czy łazienki.

Wyraziste i estetyczne

Lustro to nie tylko piękny element dekoracji niemal każdego wnętrza, ale również doskonały sposób na doświetlenie pomieszczenia i jego optyczne powiększenie. Chętnie umieszczamy je zatem w przedpokojach, łazienkach, sypialniach i coraz częściej w salonach. Wybór odpowiedniego zwierciadła wymaga uwzględnienia kilku ważnych parametrów, w zależności od jego przeznaczenia i wystroju wnętrza. Najważniejsze z nich to wielkość, kształt, położenie (poziome lub pionowe), kolor i stylistyka. Niemniej istotne jest uwzględnienie ewentualnego doświetlenia lustra kinkietami, oprawami czy taśmami LED. Możesz sprawić, że Twoje wnętrza będą wyglądały oryginalnie i efektownie.

Rośliny doniczkowe oraz ich umiejętna ekspozycja stanowią doskonały sposób na ciekawą i nieszablonową dekorację domowych przestrzeni. Niezwykle przydatne do tego celu są wszelkiego rodzaju kwietniki. W Internecie można wyszukać wiele pomysłów na samodzielne wykonanie tego elementu z rozmaitych, niewykorzystanych materiałów znajdujących się w większości domów. Osoby nieposiadające wystarczającej ilości czasu na przygotowanie takiej dekoracji znajdą z pewnością coś dla siebie spośród szerokiej gamy gotowych produktów. Ogromna różnorodność kształtów, form i materiałów, z których są wykonane, umożliwia atrakcyjną aranżację nie tylko wnętrz, ale też tarasów czy balkonów.

Dekoracja wnętrz nie jest zadaniem łatwym, gdyż wymaga poczucia estetyki, znajomości zasad łączenia materiałów, kształtów i kolorów, a także dostosowania elementów dekoracyjnych do stylu i charakteru pomieszczeń. Nie można też zapomnieć o wygodzie i funkcjonalności zastosowanych rozwiązań, a także ich indywidualności oraz niepowtarzalności. Tylko wtedy będziesz dobrze czuł się w swoim domu. Poszukując pomysłów i inspiracji dekoracyjnych, warto odwiedzić sklep internetowy Versanis zawierający mnóstwo niebanalnych i ciekawych propozycji na dekoracje wnętrz, które znacznie ułatwią zaprojektowanie eleganckich, gustownych i użytecznych pomieszczeń.

Kategorie
Dom i Mieszkanie