Ekspert radzi, czym kierować się wybierając słuchawkę prysznicową

Mniejsze i większe, okrągłe, kwadratowe i prostokątne, neutralne i w wyrazistych barwach – wybór słuchawek natryskowych jest olbrzymi. Ale design to nie wszystko. Poszczególne modele pozwalają uzyskać różnorodne typy strumienia. Monika Stolarczyk, specjalistka firmy Invena podpowiada, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru konkretnego produktu.

Słuchawka prysznicowa stanowi nieodzowny element baterii natryskowej lub wannowej. Warto przyjrzeć się jej dokładnie w czasie zakupu nowej armatury łazienkowej. Pamiętajmy też, że jest to element wymienny i bez względu na rodzaj baterii, zawsze możemy wybrać inną słuchawkę, zwiększając tym samym funkcjonalność urządzenia i komfort kąpieli.

Detal na pierwszym planie

Wybierając słuchawkę w pierwszej kolejności kierujemy się zwykle jej wyglądem. I nic w tym dziwnego – powinna ona stylistycznie komponować się z korpusem baterii lub zestawem natryskowym. „Znaczenie ma zarówno wielkość, kształt, jak i sposób wykończenia tarczy z dyszami. Najpopularniejsze są główki okrągłe, których średnica waha się zwykle od 7 do 9 cm, jednak na rynku dostępne są też modele o średnicy nawet 12 cm”, stwierdza Monika Stolarczyk, Product Manager firmy Invena. „Ciekawym rozwiązaniem są produkty o oryginalnej formie, jak np. zgeometryzowana, prostopadłościenna słuchawka natryskowa Marmo Exe firmy Invena. Doskonale sprawdzi się ona w nowoczesnej łazience”, dodaje specjalistka.

W ostatnim czasie zauważyć można tendencję do upraszczania wyglądu armatury, a jednocześnie dopracowywania każdego jej detalu. „Miłośnikom minimalistycznego designu przypadną do gustu monochromatyczne słuchawki z płaską główką i subtelnie wtopionym w całość osłonkami dysz, takie jak model Dafni firmy Invena. Ciekawą propozycją są też słuchawki natryskowe Kameleon, które oszczędną formę łączą z intrygującą barwą. Występują w czterech modnych, wyrazistych kolorach do wyboru – białym, różowym, pomarańczowym i turkusowym. Wystarczy kilka kolorystycznych akcentów wprowadzonych przez dodatki, żeby w stonowanym wnętrzu stworzyć oryginalną aranżację. Jednym z takich elementów może być właśnie słuchawka natryskowa”, podpowiada Monika Stolarczyk.

Normalny, mieszany czy hydromasaż?

Wielość wzorów daje olbrzymie możliwości aranżacyjne. Nie można jednak zapominać, że armatura łazienkowa to przede wszystkim urządzenia użytkowe, a więc oprócz tego, że piękne, powinny być także praktyczne. „Nowoczesne modele słuchawek prysznicowych pozwalają uzyskać różne typy strumienia”, tłumaczy ekspert firmy Invena. „Oprócz tradycyjnego, którego używamy zwykle do celów higienicznych czy mycia wanny lub brodzika, może to być na przykład relaksujący hydromasaż, intensywny bicz lub zróżnicowany strumień mieszany. Na rynku dostępne są słuchawki trzy-, a nawet pięciofunkcyjne, np. Larisa marki Invena. Poszczególne funkcje wybiera się za pomocą regulatora obrotowego lub wygodnego przycisku”, wyjaśnia specjalistka. Istotną kwestią jest też jakość i trwałość produktu. Wybierając słuchawkę natryskową warto postawić na model, który jest wyposażony w specjalny system anti-calc, ograniczający osadzanie się kamienia i tym samym znacznie wydłużający żywotność urządzenia.

Kategorie
Poradniki