Delikatny styl wnętrz, czy warto go stosować?

Remonty nigdy nie są pożądane. Zawsze przedłużają się oraz są źródłem ogólnego niezdecydowania. Problem stanowi chociażby wybór nowego koloru ścian.

Farby do malowania pozwalają obecnie na wiele, a my mamy powszechny dostęp do ogromu informacji o nich.

Pierwszym krokiem staje się zatem zapoznanie z możliwościami. Musimy doskonale orientować się w naszych preferencjach oraz dopasować je do umeblowania. Jasne pomieszczenia stwarzają pozory bardziej przyjaznych. Pamiętajmy, że ciemna kolorystyka sprawdza się wyłącznie w ograniczonych przypadkach. Mowa tutaj na przykład o agresywnej sypialni albo też korytarzu, który umiejętnie oświetlimy.

Co jest obecnie w modzie?

Z dużą dozą prawdopodobieństwa nie będziemy wymieniać podłogi. Sztuką jest zatem umiejętny dobór dodatków oraz właśnie kolorów ścian. Farby dekoracyjne mogą dodać wnętrzu określoną jakość. Czasami posiadają strukturę, która skutecznie uatrakcyjnia przestrzeń. Można ten efekt wykorzystać na przykład w przedpokoju.

Pamiętajmy, że pastelowe barwy sprawdzają się w większości przypadków. Styl skandynawski cieszy oko od kilku lat, ale nadal jest w modzie. Z reguły wybieramy zatem tonacje delikatne, o subtelnym wydźwięku. Może to być beż, błękit albo przytulna brzoskwinia. Oczywiście o małym nasyceniu kolorów i w prostym wnętrzu, bez zbytecznego przepychu.

Większe pole do popisu mają osoby posiadające nowe meble. Jeżeli szukamy zgrabnej całości, od razu rozglądajmy się za pełnym zestawieniem aranżacji. Sztuka wizualizacji jest ważna, ale może nas w tym wspomóc komputerowy program. Obecnie znajdziemy nawet darmowe propozycje, które ukażą wnętrze przyszykowane przez nas, zanim zdecydujemy się na nie w rzeczywistości. W stosownym uproszczeniu, aby nie było tak kolorowo.

Bez pośpiechu

Sztuka remontowania opiera się na kilku niepisanych zasadach. Ważna jest kolejność działań oraz cierpliwość. Przed nałożeniem warstwy farby, powinniśmy ścianę wybielić. Wtedy lepiej przyjmie kolor, który normalnie będzie przebijał się przez starą barwę.

Pamiętajmy o parapetach, a także osłonięciu newralgicznych miejsc. I przygotujmy relaksującą muzykę, ponieważ remonty i tak sprawią nam niespodziankę. Ciężko zaplanować je w stu procentach, zawsze coś ,,sprawi nam psikusa”.

Kategorie
Dom i Mieszkanie