Błyskawiczne porządki w ogrodzie z farbami w spray’u Super Color firmy Den Braven

Sezon ogrodowy w pełni. Warto więc zadbać nie tylko o rośliny i pięknie przystrzyżony trawnik, ale również naprawę i odświeżenie wszystkich elementów otaczających dom. Odnowione ogrodzenie, odrestaurowane meble na tarasie czy pomalowane donice i dekoracje sprawią, że posesja będzie zadbana i nabierze nowych barw. We wszystkich tych pracach pomogą łatwe w użyciu farby w aerozolu Super Color firmy Den Braven.

Malowanie to jedna z podstawowych prac renowacyjnych w ogrodzie. Wiele elementów narażonych na działanie czynników atmosferycznych co jakiś czas wymaga odnowienia powłoki malarskiej. To skuteczny sposób na nadanie estetycznego wyglądu starej furtce, skrzynce na listy czy ogrodowej ławce. Malowanie przy użyciu pędzla, ma jednak swoje mankamenty – jest pracochłonne, wymaga pewnej wprawy oraz grozi zaciekami i pozostawieniem niedomalowanych obszarów, zwłaszcza w przypadku trudno dostępnych miejsc. Z praktycznego punktu widzenia, atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych farb są lakiery w spray’u.

Super wygodne malowanie

Malowanie przy użyciu farb w aerozolu jest niezwykle proste i szybkie. Produkt jest gotowy do użycia, wystarczy energicznie wstrząsać niedużą puszką przez ok. 2-3 minuty, a następnie powtarzać tę czynność nie rzadziej niż co 5 minut. Oczyszczoną powierzchnię pokrywa się cienką warstwą lakieru, spryskując ją z odległości 25-30 cm ruchem krzyżowym. Najlepszy efekt można osiągnąć, nanosząc lakier równomiernie dwoma warstwami. W przypadku produktów szybkoschnących między jedną a drugą aplikacją musimy zaczekać zaledwie kilka minut –wyjaśnia Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven.

Farby w spray’u mogą w znaczący sposób ułatwić ogrodowe prace, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane. Kluczową kwestią jest użycie produktu przeznaczonego do zastosowań zewnętrznych, odpornego na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV. Liczy się rodzaj produktu i typ podłoża, na które może być nakładany. Lakier syntetyczny alkidowy Super Color Universal firmy Den Braven może być wykorzystywany do lakierowania dekoracyjnego i ochronnego zarówno stali i metali żelaznych, jak też kamienia, ceramiki, betonu, drewna, a także niektórych tworzyw sztucznych. Występuje aż w 31 różnych kolorach do wyboru. Przyda się więc przy odnawianiu mebli ogrodowych i pozwoli na ujednolicenie koloru dekoracji wykonanych z różnych materiałów.

W przypadku malowania przedmiotów metalowych, przed nałożeniem powierzchni dekoracyjnej warto je zagruntować. W tym celu zastosować można antykorozyjny lakier podkładowy Super Color Primer. Może być on następnie pokrywany wieloma rodzajami lakierów syntetycznych.

Aerozole do zadań specjalnych

Bogata gama różnorodnych produktów w spray’u sprawia, że pozwalają one osiągać znacznie więcej niż tylko zwykłą powłokę malarską. Przy ich użyciu uzyskać można również oryginalne efekty dekoracyjne. Ciekawy rezultat daje na przykład wykorzystanie metalicznego lakieru Super Color Metallic. Ten lakier na bazie modyfikowanej żywicy akrylowej zapewnia metaliczny efekt w kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim, srebrnym lub szarym. Dzięki niemu elementy gipsowe lub ceramiczne nabiorą szlachetności, a jednocześnie zostaną zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych.

Równie interesujący wynik gwarantuje lakier dekoracyjny z efektem chromu Super Color Chrome. Doskonale nadaje się np. do malowania rzeźb, a także różnego rodzaju balustrad czy poręczy. Nie spływa z powierzchni pionowych i jest dostępny w matowym odcieniu miedzi, srebra oraz złota.

Warto też wspomnieć o specjalnym lakierze wysokotemperaturowym na bazie żywicy silikonowej. Super Color High Temperatur jest odporny na temperaturę nawet do +800oC (w przypadku koloru czerwonego – do +300oC). Sprawdzi się np. przy budowie lub remoncie grilla ogrodowego – i to nie tylko w przypadku malowania jego obudowy, ale także rusztu.

Kategorie
Ogród i Pielęgnacja