Betonowe podłogi – jak to wygląda w praktyce

Nowoczesna podłoga, która gwarantuje indywidualną aranżację wnętrza to posadzka betonowa. A przy tym wszystkim to bardzo praktyczne i wygodna rozwiązanie.

Wbrew pozorom beton jako materiał na posadzkę daje bardzo wiele możliwości i rodzajów wykończenia. Przymierzając się do wykończenia podłogi w domu warto zwrócić się o pomoc do fachowców. Z pewnością doświadczona firma doradzi jaki rodzaj posadzki będzie bardziej odpowiedni. Należy zwrócić uwagę, aby rodzaj mieszanki kruszywa był najwyższej jakości, taką jak stosuje https://www.warmah.pl to gwarancja idealnie gładkiej powierzchni.

Rodzaje podłóg betonowych

Jednym z bardziej pożądanych efektów końcowych jest unikatowy wygląd podłogi. Tak żeby wnętrze było niepowtarzalne i wyjątkowe. Jeśli zastosujemy beton polerowany, który otrzymuje się za pomocą szlifierki z diamentowymi średnicami. Otrzymujemy wręcz gładką taflę i bardzo luksusową podłogę. Świetnie będzie się prezentować w salonie. Ale również to dobre rozwiązanie do kuchni i łazienki, ponieważ taka powierzchnia jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Inne rozwiązanie jakie daje nam beton to pozostawienie go w bardziej tradycyjnej formie, czyli matowej, satynowej powierzchni. W tym celu stosuje się mechanicznych zacieraczek, której gwarantują równą powierzchnię. Ten rodzaj podłogi świetnie pasuje do wnętrz w stylu industrialnym, gdzie dochodzą metalowe elementy wystroju oraz dominują otwarte, duże przestrzenie.

Możemy również posadzkę betonową wykończyć powłoką z żywicy. Dzięki temu zabiegowi podłoga będzie wodoodporna, antypoślizgowa i antyelektrostatyczna. To najlepsze rozwiązanie dla kuchni i łazienki, nie trzeba będzie się obawiać wilgoci w pomieszczeniu oraz silnych zabrudzeń. Taka powierzchnia jest prosta i szybka w czyszczeniu.

Posadzkę betonową można także barwić na różne kolory, to wspaniały pomysł do dziecięcego pokoju. Efektownie wyglądają również podłogi z domieszką kruszywa (np. marmur), to bardzo indywidualne rozwiązanie.

Więcej można przeczytać na https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/lubliniec.html

 

Kategorie
Dom i Mieszkanie